Hlavně pro Vás, kteří připravujete vlastní web, nevíte jak se to dělá a budete jej proto stavět s dodavatelskou firmou

7 Kroků k perfektnímu webu, optimalizovaných přes 10 let na projektech pro přední mezinárodní firmy

tři důležité rady na závěr

A ještě několik, možná nejdůležitějších, rad na závěr. Pokud byste si měli odnést z této stránky jen jedno doporučení, nejspíš by to asi bylo – Váš web nechte vybudovat na WordPressu. Je natolik výkonný, univerzální a rozšířený, že hodně dobrého udělá za Vás a většinu chyb Vám umožní opravit snadno, rychle a levně. A to včetně změny dodavatele nebo hostingu. Pohlídejte si, že je web Váš a vyberte si dodavatele, který vždy a ve všech ohledech kope za Vás.

14. cms a wordpress

Několikrát jsme se zmínili o CMS. Jde o Content Management System, v překladu tedy zhruba systém pro správu obsahu. Jeho smysl a by se dal přirovnat operačnímu systému Vašeho počítače (pravděpodobně Windows).

Nejrozšířenějším CMS je WordPress. Celosvětově jej používá zhruba třetina webů, včetně The New Yorker, BBC America, Bloomberg, Sony, MTV, Microsoft a mnoho, mnoho dalších.

WordPress má širokou komunitu vývojářů, kteří neustále přicházejí s novými verzemi s rozšířenou funkčností a bezpečností. Je snadno rozšiřitelný, k dispozici jsou desítky tisíc modulů, které přinášejí nejrůznější funkce a to většinou zdarma. Logicky i u nás je dost vývojářských firem, které v případě potřeby Váš web převezmou pod svou správu nebo jej upraví tak, jak budete potřebovat.

Většinu požadavků, které jsme na této stránce zmínili WordPress automaticky řeší nebo k řešení významně přispívá.

DOPORUČENÍ:  Mohli bychom popsat stránky dalšími výhodami, nicméně pojďme raději k závěru – pokud nepřicházíte se zcela speciálními požadavky, pak doporučení je snadné: použijte WordPress.

15. spolupráce s dodavatelem

Lidé ve vývojářských firmách jsou především technici a pocházejících ze světa, který nemůže být dál od obchodního. Vaše podnikání, Vaše zákazníky, jejich požadavky a chování znáte stokrát lépe, než oni a na základě těchto znalostí web budujte. Je to primárně marketingový projekt, nikoli technický.

Nenechte Váš projekt řídit technickými požadavky místo obchodními.  Je jedno, jestli bude web potřebovat práci s databází, pro Vás je důležité, že jeho změny budou levné a rychlé. Nemusíte rozumět jedinému technickému výrazu, abyste vybudoval/a skvělý web.

Pokud se Vám něco zdá jako nesmysl, raději to odmítněte. Návrháři si často rádi staví pomníky, chtějí se ukázat. Bohužel pak nacházíme weby plné abstraktního umění, kde ovšem návštěvník musí opravdu pátrat, aby se dozvěděl, co potřebuje. Ano, skvělý vzhled je důležitý, nikdy ale nesmí být na úkor srozumitelnosti.

A poslední doporučení – u běžných firemních webů většinou nejsou drahé analýzy a wireframové modely třeba. Je dobré sepsat co přijde na home page a podobně, ale nesmí se to přehánět. Zbytečně se utrácí čas i peníze.

16. kdy je web váš

Co je vlastně třeba zajistit, aby Vám web skutečně patřil? Abyste mohli kdykoli svobodně odejít k jinému dodavateli nebo k jinému hostingu? Musí Vám patřit doména i účet u hostingové firmy.

Doména je vlastně adresa Vašeho webu. Udává se ve tvaru domena.cz. Koncovka cz může být jiná, o tom se dozvíte všechno ve školení návrhu webové adresy. Doménu spravuje Vaše hostingové centrum stejně, jako soubory webu. Vlastníka domény zjistíte v administraci hostingu nebo tak, že na této adrese zadáte do políčka Vaši doménu (bez www) a kliknete na tlačítko Hledat. Ve výsledcích najděte políčko Držitel a tam musíte být Vy.

DOPORUČENÍ: Buďte vlastníkem domény již od jejího vzniku a nikdy vlastnictví neměňte. Není důvod, aby tomu bylo jinak. Vlastněte také účet u hostingového centra. Uživatelské rozhranní hostingu může vypadat složitě, nicméně účet Vám může založit dodavatel a může vše nastavit. Následně jde už většinou jen o roční placení hostingu a domény, ke kterému budete včas vyzváni emaily a které snadno zvládnete.

Nejnovější komentáře

  • Nejsou dostupné žádné poslední komentáře.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

9

CENOVÉ RELACE

Cena je určena buď individuální nabídkou nebo balíčkem a případnými změnami nebo rozšířeními, na kterých se dohodneme. Balíčky jsou pro Vás výhodnou nabídkou pro koupi kompletního, soběstačného webu.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.