Hlavně pro Vás, kteří připravujete vlastní web, nevíte jak se to dělá a budete jej proto stavět s dodavatelskou firmou

7 Kroků k perfektnímu webu, optimalizovaných přes 10 let na projektech pro přední mezinárodní firmy

NEZÁVISLOST = BEZPEČNOST KVALITY a ceny

Nezávislosti jsme se již dotkli jinde v textu, ale je důležitá, a když jsou problémy, tak je k nezaplacení. Pojďme tedy ještě jednou a více do detailů.  Váš web musí být nezávislý jak na hostingové firmě, kde je provozován, tak na vývojářské firmě, která jej vytvořila a udržuje. Koupili byste si auto, které Vám opraví jen jedna firma na světě a jezdí jenom na její palivo?

7. nezávislost na návrháři

Váš web může dodavatelská firma vytvořit buď svými vlastními technologiemi, tedy ručním kódováním, případně s použitím vlastního CMS (content management system – vysvětlíme později), nebo použije pokročilé, celosvětově rozšířené CMS systémy s masivní developerskou podporou mezinárodní komunity.

V prvním případě může být pro Vás obtížné přejít k jinému dodavateli, jelikož může být problém najít vývojáře, který je ochoten proprietární kód převzít a samozřejmě to nebude levné. Od něj můžete pak přejít k jinému zase s obtížemi. Toto je cesta vysokých cen údržby a rozvoje webu a také nejisté kvality péče dodavatele.

DOPORUČENÍ:  Bežné firemní a produktové weby se dnes nevyplatí budovat jinak, než na rozvinutých CMS, jako například WordPress nebo Drupal. A to i v případě, že některé případné velmi nestandardní požadavky bude nutné doprogramovat.

8. nezávislost na hostingu

Web musí být technologicky navržen tak, aby jej bylo možné hostovat téměř v libovolném hostingovém centru.

Pro informaci – za nás mohu říci, že v posledních 7 letech jsme všechny naše weby stěhovali čtyřikrát. Někdy je to špatná podpora, jindy parametry hostingu, které jsou již zastaralé a jindy třeba časté výpadky.

DOPORUČENÍ: Zeptejte se dodavatele, kolik Vás bude stát přechod do jiného hostingového centra. Odpověď nesmí být odmítavá nebo víc než jednotky tisíc.

Zeptejte se, zda Vám dá vše potřebné (většinou soubory a databázi), pokud budete chtít provést převod sami nebo s jiným vývojářem.

Také se zeptejte, zda bude Váš web hostován ve standardním hostingovém centru. Někteří developeři mají vlastní, proprietární hosting, což nedoporučujeme.

Další podrobnosti a doporučení

Více ke zmíněným tématům naleznete po kliknutí na nadpis některého z políček dole. Tím je "rozbalíte" a zobrazíte text poznámky. Opětovným kliknutím na nadpis zase políčko "sbalíte".

KLIKNĚTE
7
k nezávislosti na NÁVRHÁŘI

Přechod k jinému k jiné developerské firmě vůbec nemusí být negativní zkušenost. Může to být z férových důvodů.

Stává se, že dodavatelská firma roste, získává větší projekty, její služby jsou pokročilejší a tím také dražší. Pro Vás se časem stane drahou na údržbu a tak se společně dohodnete na přechod k jiné firmě. Aktuální dodavatel by Vám i v tom měl být nápomocný tak, aby pro Vás šlo vše hladce a levně.

k nezávislosti na hostingu

Pokud budete přecházet s webem k jinému hostingu, budete převádět i doménu. To je adresa, na které je web umístěn. Ta se také kupuje a hostuje. Vlastní je možné přenést z jednoho hostingu do druhého do hodiny. Doména může trvat déle, jelikož je to administrativní proces, který má bezpečnostní prvky. V každém případě se většinou dá vše udělat tak, aby byl přenos webu bez výpadku.

Nejnovější komentáře

  • Nejsou dostupné žádné poslední komentáře.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

9

CENOVÉ RELACE

Cena je určena buď individuální nabídkou nebo balíčkem a případnými změnami nebo rozšířeními, na kterých se dohodneme. Balíčky jsou pro Vás výhodnou nabídkou pro koupi kompletního, soběstačného webu.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.