Hlavně pro Vás, kteří připravujete vlastní web, nevíte jak se to dělá a budete jej proto stavět s dodavatelskou firmou

7 Kroků k perfektnímu webu, optimalizovaných přes 10 let na projektech pro přední mezinárodní firmy

LIMITY ZMĚN VZHLEDU A FUNKCÍ

Technologie, které vývojáři použijí pro tvorbu webu určí jak snadno, a tedy jak rychle a za jakou cenu, bude možné realizovat změny vzhledu a struktury webu. Strukturou webu máme na mysli například typy stránek (hlavní stránka, o nás, produkty, projekty, podpora, kontakty,…), jejich rozložení v rámci webu – tedy strukturu menu a podobně. Některé technologie vyžadují projekt téměř pro každý nový knoflík, u jiných stačí pro totéž pár kliknutí na obrazovce. 

5. změna struktury a vzhledu

I když se Vám to teď možná nezdá, strukturu či vzhled Vašeho webu budete pravděpodobně chtít časem upravit, rozšířit. Některé změny si vyžádá Vaše podnikání (nové produkty, fotografie spolupracovníků, adresy, ceníky, dokumentace ke stažení,…), jiné budete chtít jednoduše proto, že se Vám Váš web bude časem zdát zastaralý a web konkurenční firmy hezčí.

Pokud začnete více používat internetový marketing, budete potřebovat testovat varianty nadpisů, textů, barev, rozmístění informací na registrační stránce a podobně. Budete měřit úspěšnost variant, než se rozhodnete pro finální, na kterou třeba nasměrujete reklamu.

DOPORUČENÍ:  Pokud chcete mít rychlé a levné změny, nevyhnete se použití CMS (viz. podrobnosti vpravo).

6. přidávání nových funkcí

Časem budete chtít větší změny, než jen vizuální. Můžete chtít přidat registraci a rozesílat newsletter, můžete chtít přidat fórum,  sytém pro vyřizování technických dotazů uživatelů či živou textovou diskuzi s návštěvníkem (tzv. chat).

U moderních systémů jsou tisíce takovýchto a dalších rozšíření k dispozici zdarma, tzv. prémiové verze s rozšířenou funkčností většinou v řádu stovek korun ročně nebo jednorázově. Stačí je nainstalovat, aktivovat a nastavit.

Zprovoznění a údržba některých funkcí může být náročnější a Váš vývojář nebo administrátor může chtít oprávněný příplatek.

DOPORUČENÍ: Ujistěte se, že zmíněné funkce a případně další, na které třeba narazíte na jiných webech bude možné za přijatelnou cenu použít.

Další podrobnosti a doporučení

Více ke zmíněným tématům naleznete po kliknutí na nadpis některého z políček dole. Tím je "rozbalíte" a zobrazíte text poznámky. Opětovným kliknutím na nadpis zase políčko "sbalíte".

KLIKNĚTE
7
ke změnám struktury a vzhledu

Zásadní vliv na rychlost a náklady na změny má fakt, zda Váš dodavatel použije pro tvorbu Vašeho webu tzv. CMS (Content Management System) nebo jej bude takzvaně kódovat ručně. O CMS si povíme více v další sekci, nicméně v kombinaci s dobrým „page builderem“ (opět viz. dále) umožní většinu změn provést přímo na obrazovce, volbami v menu, bez ručního kódování.

Pokud tedy chcete přidat odstavec, změnit barvu, přidat obrázek, jde to velmi přibližně asi tak, jako v Microsoft Wordu.

ještě k novým funkcím

Právě proto, že rozsah rozšíření, která se nabízejí zdarma nebo levně, je tak velký, doporučujeme střízlivost. Vždy je třeba se ptát, jak daná funkce přispěje k plnění cílů, jak zatíží hosting, jak Vás, jak administrátora a kolik to bude tedy stát i s údržbou.

A opět je třeba podotknout, že mluvíme o webech vystavených na vyspělých CMS. U jiných tyto možnosti nejsou nebo jsou nesrovnatelně omezenější.

Doporučení: Pro každou novou funkci musí být nejdříve marketingová potřeba.

Nejnovější komentáře

  • Nejsou dostupné žádné poslední komentáře.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

9

CENOVÉ RELACE

Cena je určena buď individuální nabídkou nebo balíčkem a případnými změnami nebo rozšířeními, na kterých se dohodneme. Balíčky jsou pro Vás výhodnou nabídkou pro koupi kompletního, soběstačného webu.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.