Hlavně pro Vás, kteří připravujete vlastní web, nevíte jak se to dělá a budete jej proto stavět s dodavatelskou firmou

7 Kroků k perfektnímu webu, optimalizovaných přes 10 let na projektech pro přední mezinárodní firmy

https, responzivnost a seo – bez nich to zkrátka nejde

Následující tři parametry jsou důležité jak pro umístění ve vyhledávačích, tak pro návštěvníky. SEO (search engine optimization) neboli optimalizace webu pro vyhledávače, HTTPS neboli šifrovaná komunikace mezi Vámi a webem a responzivnost, tedy přispůsobení se webu zařízení, na kterém je prohlížen byli dříve výhody, dnes jsou již bezpodmínečná nutnost.

11. https

HTTPS se rozhodnutím Googlu upřednostňovat stránky s tímto protokolem ve výsledcích vyhledávání a varovat návštěvníky v jeho proglížeči Google Chrome pokud pracují se stránkami bez HTTPS stalo nutností.

Pokud vstoupíte na web, který má v adresním řádku prohlížeče https://www.domena.cz, pak je komunikace mezi Vámi a webem šifrována a nemůže ji nikdo „odposlouchávat“. Pokud je adresa http://www.domena.cz, tedy bez „s“, pak šifrována není.

Snaha Googlu je zavést https protokol u všech webů a i ten Váš by měl být na https provozován.

DOPORUČENÍ:  Ujistěte se, že Váš web bude provozován na https protokolu. Většina hostingových center to již umožňuje zdarma.

12. responzivní návrh

Web je responzivní, pokud každému zařízení, na kterém je zrovna prohlížen (počítač, mobil, tablet) předloží svou verzi optimalizovanou právě pro dané zařízení a pro jeho rozlišení obrazovky.

Pokud se na web díváte třeba z mobilního telefonu, nemůže být stránka jenom celá zmenšena. Všechny objekty musí být přeskupeny tak, aby byly dobře čitelné na úzkém displeji a konflíky a vstupní políčka aby se dobře ovládaly. Web se musí zkrátka celý přeorganizovat, místo některých prvků zobrazovat jiné.

A pokud responzivní není? Pak to znamená, že je vytvořen jen pro počítače a uživatelé mobilů jej jednoduše používat nebudou. Vyhledávače takový web penalizují posunem do horších pozic.

DOPORUČENÍ: Podívejte se třeba na náš web na počítači a na mobilu. Uvidíte ten rozdíl. Obdobně se musí chovat i Váš web.

13. SEO

SEO je zkratka pro optimalizaci webu pro vyhledávače. Je to široká oblast činností, jejichž cílem je přimět Google, Seznam a případně další vyhledávače považovat Váš web za lepší než jiné a umístit jej ve výsledcích vyhledávání na přední místa.

Je třeba říci, že SEO zahrnuje nejen práci na vlastním webu ale také mimo, může stát dost peněz a není to automaticky nejlevnější způsob, jak získat návštěvníky.

Na druhou stranu, když už se staví nový web, je dobré relevantní část SEO zásad respektovat. Vyjde to zhruba na stejné peníze, jako jej stavět bez ohledu na SEO a navíc je pravděpodobné, že bude i rychlejší, čímž potěšíte i návštěvníky.

DOPORUČENÍ: SEO je z části příliš technický a celkově poměrně rozsáhlý projekt na to, abychom zde mohli dát jednoduché doporučení. Hodně ovšem pomůže, pokud bude web postaven na moderním CMS, který má v sobě řadu požadavků SEO integrovánu.

Nejnovější komentáře

  • Nejsou dostupné žádné poslední komentáře.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

9

CENOVÉ RELACE

Cena je určena buď individuální nabídkou nebo balíčkem a případnými změnami nebo rozšířeními, na kterých se dohodneme. Balíčky jsou pro Vás výhodnou nabídkou pro koupi kompletního, soběstačného webu.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.