Hlavně pro Vás, kteří připravujete vlastní web, nevíte jak se to dělá a budete jej proto stavět s dodavatelskou firmou

7 Kroků k perfektnímu webu, optimalizovaných přes 10 let na projektech pro přední mezinárodní firmy

bezpečnost webu proti útokům

Ano, Váš web bude čelit útokům a těch útoků může být i několik desítek denně. Nejde o to, že by na Vás útočili hackeři osobně, za ně to dělají jejich algoritmy, které procházejí weby a snaží se buď ukrást informace nebo si Váš web podmanit a potom třeba použít pro hromadné útoky na jiné weby, rozesílání spamů a podobně. Pro Vás to potom znamená nepříjemnosti. Váš web se může dostat na blacklist, může přetížit hosting, hostingová firma web zablokuje, budete platit obnovu a tak dále, a tak dále… Nemusíte ale mít obavy, s dobrými bezpečnostními funkcemi se nemáte prakticky čeho bát, například do našich webů se ještě nikdy nikdo neprolomil.

9. zabezpečení webu

Bezpečnost webových stránek je někdy řešena hostingovým centrem, vždy ale musí být řešena i na úrovni samotného webu.

Každý web dnes musí obsahovat celou řadu bezpečnostních prvků, mezi které většinou patří firewall, který analyzuje každou návštěvu a blokuje ty s „nekalými“ aktivitami, pravidelný monitoring vlastních souborů ohledně neplánovaných změn a obsahu škodlivého kódu, zabezpečení vstupu do administrace webu,  pasti, do kterých se algoritmy útočníků chytají a podobně.  Bezpečnostní funkce musí umět rozlišit návštěvy dobrých algoritmů (spiderů, botů), například Googlu a Seznamu, od těch nedobrých.

DOPORUČENÍ:  Promluvte si na toto téma s dodavatelem, nespokojte se s častou odpovědí typu náš web je jiný, útočníci neví, jak je kódován, a tudíž nám nic nehrozí. I dobré bezpečnostní řešení můžete mít zdarma.

10. automatické zálohy

Zálohy většinou dělá hostingové centrum, ale Váš web musí také. Jednak proto, že některá centra si za obnovu nechají dobře zaplatit a pak také proto, že záloha je natolik důležitá, že je sporné se jenom spoléhat na cizí pomoc.

Jádro a rozšíření moderních webů podléhají neustálému vývoji kvůli bezpečnosti a funkčnosti. Je proto nutné na webu pravidelně instalovat nové verze a proto je občas dobré zálohovat i weby, kde se nemění informace ani nepřibývají komentáře.

DOPORUČENÍ: Váš web by měl umět zálohovat sám, automaticky, podle navoleného časového plánu a měl by zálohy ukládat nejen na web, ale ještě do další zálohové služby (Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive a podobně). Jednou za čas doporučujeme stáhout zálohu na vlastní médium.

Další podrobnosti a doporučení

Více ke zmíněným tématům naleznete po kliknutí na nadpis některého z políček dole. Tím je "rozbalíte" a zobrazíte text poznámky. Opětovným kliknutím na nadpis zase políčko "sbalíte".

KLIKNĚTE
7
k zabezpečení webu

Bezpečnostní prvky na úrovni hostingu bývají na pováženou, jelikož primárním zájmem hostingové firmy je chránit své prostředky, tedy výkon serverů.

Není to tak dlouho, kdy jsme odešli od velmi dobrého hostingového centra právě kvůli jejich instalaci firewallu, jehož funkcí bylo vložit tzv. captcha stránku mezi hostované weby a návštěvníky kdykoli si firewall „myslel“, že probíhá útok.

Výsledkem bylo, že běžní návštěvníci musel vyplňovat kód na anglické stránce, aby se vůbec dostali na cílený web. Dovedete si přestavit kolik návštěvníků to ve skutečnosti udělalo a jaký to mělo dopad na návštěvnost webu.

Doporučení: Zabezpečení řešte hlavně na Vašem webu.

k automatickým zálohám

Zálohování dělá každé hostingové centrum různě. Soubory se většinou zálohují jednou týdně, databáze denně, ovšem jak dlouho jednotlivé zálohy uchovávají se často liší.

U některých hostingových center bývá kompletní obnova zdarma, jinde Vám jen dají soubory a databázi a obnovu nechají na Vás.

Další hostingy Vám zase dají k dispozici výkonné nástroje pro zálohování a obnovu v administraci hostingu. Je to zkrátka různé, nicméně primárně doporučujeme spolehnout se na vlastní zálohy.

Nejnovější komentáře

  • Nejsou dostupné žádné poslední komentáře.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

9

CENOVÉ RELACE

Cena je určena buď individuální nabídkou nebo balíčkem a případnými změnami nebo rozšířeními, na kterých se dohodneme. Balíčky jsou pro Vás výhodnou nabídkou pro koupi kompletního, soběstačného webu.

KOMENTÁŘE

Zde můžete vkládat Vaše otázky, komentáře nebo můžete reagovat na příspěvek jiného návštěvníka. Nemusíte vkládat Vaše celé jméno, stačí jen křestní, přezdívka nebo můžete nechat pole nevyplněné. Naši reakci najdete na stejném místě. Po odeslání bude Váš komentář zobrazen po schválení moderátorem.

Bez komentářů

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.